KKTC VİZE BAŞVURUSU

0224 334 14 64


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (kısaca KKTC) veya Kuzey Kıbrıs, Akdeniz'de bulunan en büyük üçüncü ada ve Anadolu yarımadasının 65 km güneyindeki Kıbrıs adasının kuzey kısmında yer alan de facto bağımsız devlet. Bağımsızlığı Türkiye dışında hiçbir ülke tarafından tanınmaz.Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği gibi kuruluşlar ve uluslararası toplum tarafından Kıbrıs Cumhuriyeti'nin Türkiye işgali altındaki toprağı olarak nitelenir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne uluslararası toplum tarafından ekonomi, ulaşım, spor gibi alanlarda ambargolar uygulanır.Ambargolardan dolayı ekonomik olarak Türkiye'ye bağımlı hale gelmiştir.Varlık süresi boyunca Türkiye tarafından ekonomik, siyasi ve askerî olarak desteklenmiştir.

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeden muaftır.

 

KKTC vizesi ile ilgili tüm işlemleri uzman kodromuz ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Doğru başvuru ile vize alma olasığınızın artacağını bireysel başvurularınızda yardım almadığınız durumlarda vize almanızın çok zor olduğunu bir sonraki başvurularınızında etkili olduğunu unutmayın.

images
Dilekçe ve Formlar
Dilekçe Örnekleri

Bilgiler

 • Dili:

  TÜRKÇE

 • Para Birimi

  TÜRK LİRASI

 • Ülke Kodu:

  90

 • Saat Dilimi:

  DAZD (UTC+2)